Ana Sayfa  |  TSK-Posta  |  Site Haritası
Ana Sayfa » TSK Hakkında » Genelkurmay Başkanları

M.İsmet İNÖNÜ
Orgeneral
3 Mayıs 1920 - 10 Kasım 1921

Fevzi ÇAKMAK
Mareşal
03 Nisan 1921 - 31 Ağustos 1922 (Orgeneral)
31 Ağustos 1922 - 12 Ocak 1944 (Mareşal)

M.Kazım ORBAY
Orgeneral
12 Ocak 1944 - 30 Temmuz 1946

Salih OMURTAK
Orgeneral
1 Ağustos 1946 - 8 Haziran 1949

A. Nafiz GÜRMAN
Orgeneral
10 Haziran 1949 - 6 Haziran 1950

M. Nuri YAMUT
Orgeneral
5 Haziran 1950 - 10 Nisan 1954

A. Nurettin BARANSEL
Orgeneral
28 Mayıs 1954 - 25 Ağustos 1955

İ. Hakkı TUNABOYLU
Orgeneral
25 Ağustos 1955 - 10 Ekim 1957

İ. Feyzi MENGÜÇ
Orgeneral
11 Ekim 1957 - 22 Ağustos 1958

M. Rüştü ERDELHUN
Orgeneral
23 Ağustos 1958 - 27 Mayıs 1960

Ragıp GÜMÜŞPALA
Orgeneral
3 Haziran 1960 - 4 Ağustos 1960

Cevdet SUNAY
Orgeneral
4 Ağustos 1960 - 16 Mart 1966

A. Cemal TURAL
Orgeneral
16 Mart 1966 - 16 Mart 1969

Memduh TAĞMAÇ
Orgeneral
16 Mart 1969 - 29 Ağustos 1972

Ö. Faruk GÜRLER
Orgeneral
29 Ağustos 1972 - 6 Mart 1973

Semih SANCAR
Orgeneral
6 Mart 1973 - 7 Mart 1978

A. Kenan EVREN
Orgeneral
7 Mart 1978 - 1 Temmuz 1983

Nurettin ERSİN
Orgeneral
1 Temmuz 1983 - 6 Aralık 1983

M.Necdet ÜRUĞ
Orgeneral
6 Aralık 1983 - 2 Temmuz 1987

Necip TORUMTAY
Orgeneral
24 Temmuz 1987 - 3 Aralık 1990

Doğan GÜREŞ
Orgeneral
6 Aralık 1990 - 30 Ağustos 1994

İ.Hakkı KARADAYI
Orgeneral
30 Ağustos 1994 - 30 Ağustos 1998

Hüseyin KIVRIKOĞLU
Orgeneral
30 Ağustos 1998 - 28 Ağustos 2002

Hilmi ÖZKÖK
Orgeneral
28 Ağustos 2002 - 28 Ağustos 2006

Yaşar BÜYÜKANIT
Orgeneral
28 Ağustos 2006 - 28 Ağustos 2008

İlker BAŞBUĞ
Orgeneral
28 Ağustos 2008 - 27 Ağustos 2010

Işık KOŞANER
Orgeneral
27 Ağustos 2010 - 29 Temmuz 2011

Necdet ÖZEL
Orgeneral
29 Temmuz 2011 - 04 Ağustos 2011 (Vekâlet)
04 Ağustos 2011 - ...