Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR'ın Hatay, Şanlıurfa, Şırnak, Hakkâri ve Van Ziyaretleri

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR; 27 Temmuz 2017 tarihinde, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki ÇOLAK ile birlikte Hatay ve Şanlıurfa’da inceleme ve ziyaretlerde bulunmuştur.

Bu kapsamda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR ve beraberindeki heyet ilk olarak Hatay Valisi Erdal ATA’yı makamında ziyaret etmiş, daha sonra Hatay’da sırasıyla 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına bağlı Narlıca 2’nci Hudut Alay Komutanlığında ve Kıyıgören Hudut Karakolunda inceleme ve denetlemelerde bulunmuştur.

Bölgedeki ziyaretlerine devam eden Orgeneral Hulusi AKAR, Şanlıurfa’ya geçerek burada da ilk olarak 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulunmuş, ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN’i makamında ziyaret etmiştir.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR’ın bölgedeki inceleme ve denetlemeleri devam etmektedir.


Büyük fotoğrafları görmek için lütfen resimlere tıklayınız.


Orgeneral Hulusi AKAR ve beraberindeki heyet, 28 Temmuz 2017 tarihinde Şanlıurfa’dan Şırnak’a geçerek 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulunmuş, ardından Şırnak Valisi Mehmet AKTAŞ’ı makamında ziyaret etmiştir. Daha sonra Orgeneral Hulusi AKAR ve beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı, 2’nci Ordu Komutanı ve heyet ile sırasıyla 1’inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Çakırsöğüt, 6’ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı AKÇAY, 3’üncü Taktik Piyade Tümen Komutanlığı YÜKSEKOVA bölgesinde inceleme ve denetlemelerde bulunmuş, ardından Van’a geçerek Van Valisi Murat ZORLUOĞLU’nu makamında ziyaret etmiştir.


Büyük fotoğrafları görmek için lütfen resimlere tıklayınız.