GÜNLÜK FAALİYETLER

22 Ocak 2018


21 Ocak 2018 tarihinde;

 1. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:
  1. Doğu Akdeniz’de petrol ulaştırmasının güvenliğinin sağlanması, bölgedeki muhtemel risk ve tehdit unsurlarına karşı varlık göstererek caydırıcılık sağlanması ve NATO’nun bölgedeki deniz güvenliği çabalarının desteklenmesi maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; bir fırkateyn Doğu Akdeniz’de keşif gözetleme icra etmektedir.
  2. Yasaklanmış silah ve malzemenin Lübnan kara suları ve limanlarına girişini tespit etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekâtı’na iştirak eden bir korvet Lübnan açıklarında karakol icra etmektedir.
  3. Harekât eğitim faaliyetlerinde toplam sekiz gemi seyir icra etmiştir.
  1. K.K.K.LIĞI HUDUT BİRLİKLERİ TARAFINDAN YAKALANAN HUDUTLARDA YASA DIŞI GEÇİŞ YAPMAYA ÇALIŞAN ŞAHISLAR VE ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER
   (21 Ocak 2018)
   Bölge / Yer Yakalanan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler

   Suriye Sınırı

   Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından gün içerisinde, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 494 şahıs ve Türkiye’den Suriye’ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan iki şahıs yakalanmıştır. Bu müdahaleler sonucunda, bir adet araç ele geçirilmiştir.

   İran Sınırı

   İki adet binek hayvan ve 8.100 paket sigara ele geçirilmiştir.

   Yunanistan Sınırı

   Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 13 şahıs ve Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 108 şahıs yakalanmıştır.