GÜNLÜK FAALİYETLER

19 Nisan 2018


18 Nisan 2018 tarihinde;

 1. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:
  1. Karadeniz’de muhtemel terör ve yasa dışı faaliyetlerin caydırılması ve deniz güvenliğine katkıda bulunmak maksadıyla icra edilen Karadeniz Uyum Harekâtı kapsamında; bir fırkateyn Batı Karadeniz’de keşif gözetleme icra etmiştir.
  2. “Amfibi Görev Grup Komutanlığı Şehit Deniz Üsteğmen Çağrı Ceyhan Taktik Tatbikatı-02/18”, 23 geminin katılımı ile 17-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Ege Denizi’nde icra edilmektedir.
  3. TCG SALİHREİS ve TCG YB.KUDRET GÜNGÖR, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2’de görevli İspanya Deniz Kuvvetlerine ait ESPS VICTORIA fırkateyni ile geçiş tatbikatı icra etmektedir.
  4. Harekât eğitim faaliyetlerinde toplam 45 gemi seyir icra etmiştir.
  1. K.K.K.LIĞI HUDUT BİRLİKLERİ TARAFINDAN YAKALANAN HUDUTLARDA YASA DIŞI GEÇİŞ YAPMAYA ÇALIŞAN ŞAHISLAR VE ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER
   (18 Nisan 2018)
   Bölge / Yer Yakalanan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler

   Suriye Sınırı

   Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından gün içerisinde, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 1.208 şahıs ve Türkiye'den Suriye'de yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 45 şahıs yakalanmıştır. Bu müdahaleler sonucunda, 122 paket sigara ele geçirilmiştir.

   İran Sınırı

   İran'dan Türkiye’ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 30 şahıs yakalanmıştır.

   Yunanistan Sınırı

   Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan sekiz şahıs ve Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 148 şahıs yakalanmıştır.

   Bulgaristan Sınırı

   Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 22 şahıs yakalanmıştır. Bu müdahaleler sonucunda, bir adet araç ele geçirilmiştir.