MESAJ

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR’IN TIP BAYRAMI MESAJI
(14 MART 2017)

Askerî Tıp Camiasının Değerli Mensupları,

“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.”

Düsturundan hareketle, kendisini insanlığa şifa dağıtmaya adayan; bir nefeslik sıhhatin en kıymetli hazine olduğu şuuruyla, mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle görevlerini yapmaya gayret eden hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın “Tıp Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyorum.

Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, terörle mücadele başta olmak üzere, yurt içi ve sınır ötesinde zorlu görevlerini ifa ederken sürekli hastalık, yaralanma ve ölüm riskiyle karşı karşıya kalmaktadır. Askerî tıp camiasının fedakâr çalışanları, üstlendikleri meşakkatli vazifelerinde, başta Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olmak üzere sivil halkımızın da yer aldığı önemli bir kitleye, çok yaşamsal ve etkin sağlık hizmeti sunmaktadırlar.

Tıp camiasının değerli mensupları; yerinde tıbbi destek verebilmek için, gece-gündüz, kar-kış, dağ-bayır demeden, güvenlik güçlerimizle omuz omuza hareket ederek, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki silah ve mesai arkadaşlığı ile birlik ve beraberlik duygusunun da en güzel örneklerini sergilemektedirler.

İnsanı yaşatmayı, acısını azaltmayı ve daha sağlıklı bir yaşam sunmayı amaçlayan bu kutsal vazifeyi yerine getiren tüm sağlık çalışanlarını ve askerî tıp camiası mensuplarını; başarılarından dolayı kutluyor, verdikleri desteklere teşekkür ediyor, kendilerine “Tıp Bayramı” vesilesiyle sağlık ve esenlikler diliyorum.

  Hulusi AKAR
  Orgeneral
  Genelkurmay Başkanı