MESAJ

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR’IN BABALAR GÜNÜ MESAJI
(18 HAZİRAN 2017)

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fedakâr Mensupları ve Değerli Babalarımız,

Hayatımızın her aşamasında bilgisine, ilgisine, desteğine ve fikrine ihtiyaç duyduğumuz; bizleri, içinde yaşadığımız topluma faydalı, mutlu ve sağlıklı birer birey olarak yetiştirmek için ömrünü adayan ve varlığıyla güç ve huzur bulduğumuz saygıdeğer babalarımızın “Babalar Günü”nü, en içten duygularla kutluyorum.

Aile içinde, sorumluluk duygusu ve karşılıksız sevginin abideleşmiş timsali olan kıymetli babalarımız, Asil Türk milletinin ve aile kurumunun köklü değerlerinin korunmasında, toplum içinde olumlu bir örnek model oluşturulmasında ve kültürel değerlerimizin genç nesillere aktarılmasında yaşamsal bir görevi yerine getirmektedir.

Toplumun ve ailenin saadete ulaşarak huzurlu ve mutlu yaşamasında çok önemli paya sahip babalarımıza büyük, küçük bütün aile fertlerinin hürmet ve minnettarlık hisleriyle bağlanması gerekir. Yüreğimizde en saygın yeri ayırdığımız, hayatın tüm güzellik ve zorluklarında daima yanı başımızda bulduğumuz ve kendilerinden güç alarak geleceğe güvenle baktığımız kıymetli babalarımızın; en değerli varlıklarımız arasında olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Bu anlamlı gün vesilesiyle; başta vatanımızın birlik ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını feda ederek evlatlarını bizlere emanet eden kahraman şehit ve gazi babalar olmak üzere, şehit ve gazilerimizin saygıdeğer ve fedakâr babalarının babalar gününü kutluyor; ebediyete intikal edenleri saygı ve rahmetle anıyorum. Aziz Türk milletinin asaletinin ve vatan sevgisinin çelikleşmiş bir timsali olarak sergiledikleri metanet, vakar ve kararlı duruş için kendilerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Aynı zamanda, deneyimleri ve bilgelikleriyle bizlere daima rehberlik edip bugünlere gelmemizi sağlayan tüm saygıdeğer babalarımız ile vatan, bayrak, cumhuriyet ve bağımsızlığımızın korunması gibi yüce ve zorlu bir görevi yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının “Babalar Günü”nü kutluyor; kendilerine sağlık, başarı, mutluluk ve huzur dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

  Hulusi AKAR
  Orgeneral
  Genelkurmay Başkanı