MESAJ

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL HULUSİ AKAR’IN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
(14 MART 2018)

Askerî Tıp Camiasının Değerli Mensupları,

Ülkemizde modern tıp eğitiminin verilmeye başlandığı 14 Mart 1827 tarihinin anısına, ilk defa 14 Mart 1919’da Tıp Bayramını kutlayan ve İstanbul’un işgalini protesto etmek maksadıyla aynı gün şanlı bayrağımızı açarak düşmana direnen tıbbiyelilerden miras kalan millî ruh ve heyecanla mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yapmaya azmeden tüm hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı en içten duygularla kutluyorum.

Sağlık; insana bahşedilmiş en büyük hazine, huzur ve mutluluğun ise temel kaynağıdır. Bu bağlamda, askerî tıp camiasının fedakâr çalışanları, üstlendikleri meşakkatli ancak bir o kadar da yüce vazifelerinde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensuplarına hayati derecede önemli hizmetler sunmaktadır.

Askerî tıp camiasının siz değerli mensupları, yerinde ve zamanında tıbbi destek verebilmek maksadıyla gece-gündüz, yaz-kış, dağ-bayır demeden güvenlik güçlerimizle birlikte omuz omuza hareket ederek Türk Silahlı Kuvvetlerindeki silah ve mesai arkadaşlığının en güzel örneklerini sergilemektesiniz.

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle, kutsal vazifelerini yerine getirirken şehit olmuş sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere ebediyete intikal eden sağlık personelimizi rahmet, gazi olanları minnetle anıyor; emekli ve çalışan tüm askerî sağlık personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

  Hulusi AKAR
  Orgeneral
  Genelkurmay Başkanı