AÇIKLAMALAR

Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna kahramanca mücadele veren, vatan toprağımızı paha biçilmez kılan ve onu kutsallaştıran, özgür ve bağımsız bir yurt armağan etmek amacıyla gözünü kırpmadan canını feda eden, her karış toprağın diyetini kanıyla ve canıyla ödeyen, millet olarak var oluşumuzun, birlik ve beraberliğimizin, vatan sevgimizin ölümsüz kahramanları olan aziz şehitlerimizin bu asil ve örnek davranışlarını gelecek nesillere aktarmak maksadıyla 18 Mart 2015 tarihinden itibaren her hafta çarşamba günü Harbiye Askerî Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığında “Şehitleri Anma Etkinliği” icra edilecektir.

“Şehitleri Anma Etkinliği” faaliyeti ile ilgili bilgileri içeren “Türkiye Şehitlerini Anıyor” sayfası hazırlanmıştır.

Anacağımız şehit personelin bilgilerine ulaşmak için “Anılacak Şehit Öz Geçmişi”ne tıklayınız.

Tören programıyla ilgili bilgilere ulaşmak için “Tören Programı”na tıklayınız.

İcra edilen tören ile ilgili olarak çekilen görüntü ve fotoğraflara ulaşmak için “Tören Çekimleri”ne tıklayınız.

Kırım Savaşı’ndan başlayarak Kıbrıs Barış Harekatı dahil savaş ve muharebelerde şehit olan personelimizin yakınlarına ulaşmak maksadıyla “Şehit Bilgi Kapısı” uygulaması hazırlanarak hizmete sunulmuştur. Bu uygulamada yapacağınız sorgulama sonucu, yakınınız olduğunu düşündüğünüz şehitle ilgili olarak bilgilerinizi bizlerle paylaşmanızı istiyoruz. Paylaşılan bilgilerin doğruluğunun, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapacağımız araştırması sonucunda “Şehitleri Anma Etkinliği”ne davet etmek üzere sizleri planlamaya alacağız. Şehit yakını olduğunuza ait bilgileri paylaşmak için “Şehit Bilgi Kapısı”na tıklayınız.

Şehitlerimiz ve Gazilerimiz ile ilgili faaliyetlere ulaşmak için “Şehitlerimiz Gazilerimiz Sayfası”na tıklayınız.

Askerî Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı ile ilgili bilgilere ulaşmak için “Askerî Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı”na tıklayınız.

ANILACAK ŞEHİT ÖZGEÇMİŞİ TÖREN PROGRAMI TÖREN ÇEKİMLERİ ÇANAKKALE İNTERNET SİTESİ
 tsk
ŞEHİT BİLGİ KAPISI ŞEHİTLERİMİZ GAZİLERİMİZ SAYFASI HARBİYE ASKERÎ MÜZE KOMUTANLIĞI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI