FAALİYETLER

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER’in Gaziantep, Kilis ve Hatay Bölgeleri İnceleme ve Denetlemeleri


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR ile birlikte; 14 Eylül 2018 tarihinde Gaziantep, Kilis ve Hatay bölgelerinde bulunan Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtında görevli çeşitli birlik ve karargâhlarda inceleme ve denetlemelerde bulunmuştur.

Birliklere ait komuta yerlerinde birlik komutanları ve personel ile bir araya gelen Orgeneral GÜLER, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde bulunan birlik komutanlarından brifing almış ve direktiflerini vermiştir.

Orgeneral GÜLER, denetlemeler esnasında;

- Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak maksadıyla; karada, denizde ve havada, vatanın her köşesinde mücadelenin dün olduğu gibi bugün de azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü,

- Gücünü asil Türk Milletinin sevgi ve güveninden alan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatanın bütünlüğünü, devletin bekasını ve Türk Milletinin huzur ve güvenliğine yönelecek her türlü tehdidin kararlılıkla yok edileceğini ifade etmiştir.

Orgeneral GÜLER; göstermiş olduğu kahramanlık ve fedakârlıklardan dolayı personeli kutlamış ve kendilerine önümüzdeki dönem için başarılar dilemiştir.

Orgeneral GÜLER; bu vesileyle başta Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı olmak üzere tüm harekâtların başarıyla yürütülmesinde en büyük pay sahibi aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, çatışmalarda yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine sabır temennisinde bulunmuştur.


Büyük fotoğrafları görmek için lütfen resimlere tıklayınız.