MESAJLAR

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı


Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensupları ve kahraman gazilerimiz,

Bugün Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasını müteakip, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e mareşal rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür.

 Bugün aynı zamanda, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü ve yüce Türk milletinin bağımsızlığı uğruna verdikleri ulvi mücadele sonucunda gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarının günüdür.

 Birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen abideleri olan kahraman gazilerimiz,

 Aziz Türk milletinin inancı, sevgisi ve güveniyle her geçen gün daha da güçlenen Türk Silahlı Kuvvetleri, emanetinize sonsuza kadar sahip çıkma azim ve kararlılığındadır.

 Vatan toprakları ve bağımsızlığımız uğrunda bedelini kanınızla ödeyerek yazmış olduğunuz destanlar hiçbir zaman unutulmayacak, isimleriniz bu asil milletin hafızasında sonsuza dek yaşayacaktır.

 Tarih boyunca nice savaşlar yaşayan bu coğrafyanın evlatları olarak istiklal ve istikbalimiz için her daim teyakkuzda kalacak, sizlerden almış olduğumuz güç, azim ve ilham ile bize emanet ettiğiniz kutsal vatan topraklarını ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz.

Kurtuluş Savaşımızda Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde milletiyle birlikte topraklarına sahip çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bugün de ülkemizin huzuruna kasteden teröristlerle, son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar mücadeleye devam edecektir.

Etkin, caydırıcı ve saygın Türk Silahlı Kuvvetlerinin, fedakâr ve kahraman mensupları yüreğinde taşıdıkları vatan ve millet sevgisi ile benliklerine işlenen yüksek millî değerler ve üstün disiplin anlayışıyla görevinin başında, asil Türk milletinin emrindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğilirken başta ebedî Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na, Kore’den Kıbrıs’a, ülkemizde terörle mücadelede ve 15 Temmuz menfur darbe girişiminde milletimizin ve devletimizin bekası için canını esirgemeyen ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle, hayatta olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyor, gazi aileleri ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensuplarına esenlikler diliyor, saygılar sunuyorum.


  Yaşar GÜLER
  Orgeneral
  Genelkurmay Başkanı

Büyük fotoğrafı görmek için lütfen resme tıklayınız.