FAALİYETLER

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER’in Diyarbakır ve Mardin Bölgelerindeki İnceleme ve Denetlemeleri


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR ve 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin TEMEL ile birlikte 24 Eylül 2018 tarihinde Diyarbakır ve Mardin bölgelerindeki birlik ve karargâhlarda inceleme ve denetlemelerde bulunmuştur.

Bu kapsamda Orgeneral GÜLER, bölgedeki birlik komutanları ile bir araya gelerek devam etmekte olan terörle mücadele harekatı ve diğer faaliyetler hakkında bilgi almış ve direktiflerini vermiştir.

Orgeneral GÜLER denetlemeler esnasında;

- Ülkemizin ve milletimizin huzur ve güvenliğine tehdit oluşturan hain bölücü terör örgütü yapılanmasının yok edilmesi için operasyonlara yaz-kış, gece-gündüz demeden aralıksız devam edileceğini,

- Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin; jandarmamız, polisimiz ve güvenlik korucularımız ile birlikte omuz omuza büyük bir özveriyle terörle mücadeleyi sürdürdüğünü,

- Bu uğurda şehit ve gazi olan kahraman silah arkadaşlarımızın tek bir damla kanının dahi yerde kalmayacağını ifade etmiştir.

Orgeneral GÜLER; göstermiş oldukları kahramanlık ve fedakarlıklardan dolayı personeli kutlamış ve kendilerine önümüzdeki dönem için başarılar dilemiştir.

Orgeneral GÜLER ayrıca Diyarbakır Valisi Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU ve Mardin Valisi Sayın Mustafa YAMAN’a ziyarette bulunmuştur.

Büyük fotoğrafları görmek için lütfen resimlere tıklayınız.