MESAJLAR

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER’in Preveze Deniz Zaferi’nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü Mesajı


Bugün, Türk donanmasının kazandığı en görkemli zaferlerden biri olan “Preveze Deniz Zaferi”nin 480’inci yıl dönümü ile coşkun denizlerimizin kahramanlarının “Deniz Kuvvetleri Günü”nü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 Deniz Kuvvetlerimiz, günümüzün güvenlik ortamının ihtiyaçlarına ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak her geçen gün kendini yenileyen ve adından gıpta ile söz ettiren bir seviyeye ulaşmıştır.

 Bu imkân ve kabiliyetlerle Deniz Kuvvetlerimiz; Türk karasularının güvenliğini sağlamakla birlikte, özellikle çevre denizlerde istikrar ve güvenin sağlanmasında üstlendiği öncü rol ve “deniz haydutluğu” gibi tehditlere karşı uluslararası alanda yürütülen harekâta sağladığı katkıyla kendisine verilen her görevi başarıyla gerçekleştirmektedir.

 Atlantik’ten Büyük Okyanus’a kadar şanlı bayrağımızı şerefle dalgalandıran Deniz Kuvvetlerimiz, icra ettiği harekât ve katıldığı tatbikatlarla her coğrafyada etkin harekât icra etmeye gücü olduğunu göstererek yüce ulusumuzun gurur kaynağı olmuştur.

 Yürüttüğü birçok millî üretim projesinin kazandıracağı kabiliyetlerle Deniz Kuvvetlerimizin bundan sonra da önemli başarılara imza atacağına içtenlikle inanıyorum.

 Bu vesileyle Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Mükemmel ve güçlü bir Türk donanmasına sahip olmak gayedir.” ifadesi doğrultusunda rotasını çizen Deniz Kuvvetlerimizin aziz şehitlerini rahmetle, gazilerini minnetle anarken başta Deniz Kuvvetleri Komutanı olmak üzere Deniz Kuvvetlerimizin başarı çıtasını daha yükseklere taşımak için büyük bir gayret ve özveriyle çalışan tüm seçkin personelinin “Preveze Deniz Zaferi” ve “Deniz Kuvvetleri Günü”nü en içten duygularla kutlar; sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.

 Mavi vatanın kahraman leventleri;

 Pruvanız neta, denizleriniz sakin olsun.


  Yaşar GÜLER
  Orgeneral
  Genelkurmay Başkanı

Büyük fotoğrafı görmek için lütfen resme tıklayınız.