FAALİYETLER

Türk Silahlı Kuvvetleri 2017-2018 Faaliyet Yılı Değerlendirme Toplantısı ve Madalya ve Başarılı Birlik Ödül Töreni


Türk Silahlı Kuvvetleri 2017-2018 Faaliyet Yılı Değerlendirme Toplantısı, Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Kuvvet Komutanları ve Bakan yardımcılarının katılımıyla, 14-15 Aralık 2018 tarihlerinde icra edilmiştir. Toplantıya Ordu Komutanları, Muharip Hava Kuvvet Komutanı ve Donanma Komutanı ile birlikte 60 General/Amiral iştirak etmiştir.

Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerinin ulaştıkları seviye ve bu seviyeyi daha da geliştirmek için alınması gereken tedbirler ele alınmıştır. Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının elde ettikleri başarılar nedeniyle katılımcılara teşekkür ederek, mevcut seviyenin çok daha iyi noktalara taşınacağına olan inancını ifade etmiştir.

Bu kapsamda, Genelkurmay Başkanlığı Madalya ve Başarılı Birlik Ödül Töreni de gerçekleştirilmiştir. Törende Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR tarafından; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER ile Kuvvet Komutanlıklarında bir yılını tamamlayan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan ÖZBAL TSK Şeref Madalyası; Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan ÖZBAL ve Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla GÜLAN TSK Üstün Hizmet Madalyası ile taltif edilmiştir.

Törende ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetlerinde kendi kategorilerinde başarılı olan 29 birliğe şilt ve başarı plaketi, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet komutanlıklarında görevli beş sivil memura ise çalışmalarındaki başarılarından dolayı başarı belgesi ve hediyeler takdim edilmiştir.

Törenin ardından yaptığı konuşmada madalya alan Komutanları ve başarılı personeli tebrik eden Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR; tüm terör örgütlerine karşı büyük bir mücadele içinde olduğumuzu ve bunun milletimizin güvenliği için gerekli ve zorunlu olduğunu ifade etmiştir. “En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelenin devam edeceğini” belirten Bakan AKAR, “Kararlı mücadele sonucunda terör örgütünde çok ciddi bir zafiyet, kırılmalar meydana geldi. Bu çerçevede yaptıkları terör faaliyetleri son derece kısıtlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde de bunun tamamını etkisiz hale getirecek bir noktaya gelinecektir” ifadelerini kullanmıştır. 

Bakan AKAR ayrıca, 462 bin kilometre karelik mavi vatanımızda barış, iyi komşuluk ve dostluktan yana olduğumuzu ancak bunun da uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatlerimizden taviz vermek anlamına gelmediğinin çok iyi bilinmesi gerektiğini ifade etmiştir.

Bu vesileyle, elde edilen başarılarda en büyük pay sahibi aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anan Bakan AKAR, şehitlerimizin kederli ailelerine ve asil milletimize tekrar başsağlığı ve sabır, gazilerimize acil şifalar dilemiştir.

Büyük fotoğrafları görmek için lütfen resimlere tıklayınız.