YURTİÇİ TERÖRLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Irak kuzeyi/Hakurk ve Siirt/Pervari’de, icra edilen operasyonlar esnasında tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiş, bir adet AK-47 piyade tüfeği, üç adet şarjörü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. 

2

Mardin/Nusaybin’de, hudut hattında meşru savunma kapsamında yapılan atışlar neticesinde silahlı bir bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3

Mardin/Mazıdağı’nda, icra edilen arazi aramalarında, bir adet silah üstü termal dürbün, 115 adet M-16 piyade tüfeği fişeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. 


1

Irak Kuzeyi/Zap, Kandil, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerine 18 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtları neticesinde; bölücü terör örgütüne ait sığınak, barınak ve silah/mühimmat depoları imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

2

Irak Kuzeyi/Metina ve Avaşin-Basyan’da, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı dört bölücü terörist ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

3

Hakkâri/Şemdinli ve Şırnak/Uludere'de tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

1

Irak kuzeyi Metina bölgesine 17 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtları neticesinde üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olan silahlı 15 bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

2

Hakkâri/Çukurca’da beş adet, Diyarbakır/Hani’de bir adet olmak üzere toplam altı adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3

Mardin/Kızıltepe’de, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla hudut hattındaki birliklere silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı iki bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4

Mardin/Artuklu’da, devam eden operasyonda bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Glock marka tabanca ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

1

Hakkâri/Çukurca’da beş, Yüksekova’da bir el yapımı patlayıcı madde, Diyarbakır/Hani’de bir el yapımı patlayıcı madde olmak üzere tespit edilen toplam yedi el yapımı patlayıcı madde imha edilmiştir.

2

Hakkâri/Yüksekova’da, devam eden operasyonda iki adet AK-47 piyade tüfeği, beş adet şarjörü ve üç adet el bombası ele geçirilmiştir.

3

Irak kuzeyi Zap, Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerine 16 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtları neticesinde; bölücü terör örgütüne ait sığınak, barınak, silah ve mühimmat depoları imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır)

1

Irak Kuzeyi/Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak ve sığınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

2

Şırnak/Güçlükonak’ta, devam eden operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.