TERÖRİSTLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Mardin/Nusaybin Şehit Sözleşmeli Onbaşı Faruk Gezen Hudut Karakolu'na, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

2

Irak kuzeyi Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonda dört sığınak kullanılamaz hale getirilmiş; iki adet AT-4 tanksavar füzesi, 19 adet Doçka uçaksavar mühimmatı ile muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

3

Irak kuzeyi Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş, bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

1

Şırnak/Silopi/Habur'da, barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu beş terörist teslim olmuştur.

2

Irak kuzeyi Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonda dört sığınak kullanılamaz hale getirilmiş; bir adet AT-4 tanksavar füzesi, 80 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, iki adet havan mühimmatı ile muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiş; beş adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek yerinde imha edilmiştir.

1

Batman/Sason ve Van/Başkale kırsallarında İl Jandarma Komutanlıklarınca icra edilen operasyonlarda tespit edilen beş sığınakta ve bidon içinde iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 364 adet 7,62 mm. çapında fişek, bir adet 60 mm.lik havan mühimmatı, üç adet el yapımı patlayıcı madde düzeneği, 70 m. uzunluğunda kablo, iki kg. amonyum nitrat, muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

2

Mardin/Kızıltepe Şehit Sözleşmeli Onbaşı Faruk Gezen Hudut Karakolu'na, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

3

Irak kuzeyi Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonda üç mağara ve dört sığınak kullanılamaz hale getirilmiş; bölücü terör örgütü mensubu bir teröristin cesedi, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, 10 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, dört adet roketatar mühimmatı, üç adet el bombası 280 adet Kalaşnikof piyade tüfeği mermisi ile muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiş; yedi adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek yerinde imha edilmiştir.

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Hakkâri/Merkez kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3

Irak kuzeyi Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonda iki mağara ve dört sığınak kullanılamaz hale getirilmiş; 118 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, bir adet roketatar mühimmatı ve iki adet havan mühimmatı ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiş; bir adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek yerinde imha edilmiştir.

1

Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

2

Irak kuzeyi Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonda yedi sığınak kullanılamaz hale getirilmiş; bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, değişik cins ve çapta mühimmat, çok miktarda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiş; bir adet mayın ve üç adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek yerinde imha edilmiştir.

1

Irak kuzeyi Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonda iki mağara ve 15 sığınak kullanılamaz hale getirilmiş; iki adet AT-4 tanksavar füzesi, bir adet Doçka uçaksavar silahı, bir adet 120 mm.lik havan, bir adet 82 mm.lik havan, bir adet RPG-7 roketatar, dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 49 adet havan mühimmatı, 337 adet hafif silah mühimmatı, 2018 adet ağır silah mühimmatı, yedi roketatar mühimmatı, çok miktarda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiş; üç adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek yerinde imha edilmiştir.

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Irak kuzeyi Pençe-Kaplan Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonda iki mağara ve iki sığınak kullanılamaz hale getirilmiş; 2380 adet hafif silah mühimmatı, sekiz adet ağır silah mühimmatı, iki adet roketatar mühimmatı, üç adet havan mühimmatı ile beş adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek yerinde imha edilmiştir.