YURTİÇİ TERÖRLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Mardin/Nusaybin ve Şırnak/Silopi’de, Suriye ve Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan beş bölücü terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

1

Van/Başkale, Hakkâri/Merkez ve Hakkâri/Şemdinli kırsallarında, icra edilen operasyonlarda bir bölücü terörist cesedi, teröristler tarafından önceden atılmış dört adet AT-4 tanksavar roketi, üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 24 adet şarjör, 811 adet muhtelif çapta fişek, dört adet roketatar mühimmatı, 14 adet el bombası, dört adet el yapımı patlayıcı madde, 500 gr A4 patlayıcı madde, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 200 m kablo, 10 m infilaklı fitil, bir adet el yapımı patlayıcı madde için uzaktan komuta cihazı ve iki adet dürbün ele geçirilmiş, bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

2

Van/Gürpınar’da, bir bölücü terörist teslim olmuştur.

3

Şanlıurfa/Ceylanpınar’da, bir bölücü terörist yakalanmıştır.

1

Şırnak/Güçlükonak’da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda iki adet roketatar mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2

Şırnak/Uludere’de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el bombası imha edilmiştir.

1

Mardin/Kızıltepe kırsalında, icra edilen operasyonda tespit edilen sığınakta muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

1

Şanlıurfa/Akçakale ve Ceylanpınar’da, 07-08 Aralık 2018 tarihlerinde Suriye’den Türkiye’ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan üç bölücü terörist yakalanmıştır.