YURTİÇİ TERÖRLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş, bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Şırnak/Uludere, Hakkari/Şemdinli ve Siirt/Eruh’ta güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 636 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet mayın, bir adet havan mühimmatı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtları ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları kullanılamaz hale; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Hakkâri/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda dört adet roket mühimmatı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları kullanılamaz hale getirilmiş ve bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Şırnak/Merkez’de icra edilen arazi aramasında, bir adet piyade tüfeği, dört adet şarjör ve 100 adet fişek ele geçirilmiştir.

1

Irak Kuzeyi/Hakurk’ta, üs bölgesine bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen silahlı saldırıda bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları kullanılamaz hale getirilmiştir.

3

Şırnak/Uludere’de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanılan silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları kullanılamaz hale getirilmiştir.

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanılan silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları kullanılamaz hale getirilmiştir.

1

Şırnak/Beytüşşebap kırsalında operasyonda 185 metre kumaş, bir adet güneş paneli, 15 metre branda, 20 metre fermuar, 10 metre cırt, dokuz top ip ve altı adet dikiş seti ele geçirilmiştir.

2

Irak kuzeyi ve Şırnak kırsallarına düzenlenen hava harekâtları ile hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları kullanılamaz hale getirilmiştir.