YURTİÇİ TERÖRLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Irak Kuzeyinde iki merkeze düzenlenen etkili hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak ve sığınaklar imha edilmiştir.

2

Hakkâri/Şemdinli’de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir mağarada, üç adet roketatar mühimmatı, iki adet roketatar sevk fişeği, 368 adet muhtelif çapta fişek ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3

Mardin/Nusaybin, Ömerli ve Artuklu’da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramalarında iki adet tabanca, iki adet el bombası, 43 adet tabanca fişeği, dört kg. patlayıcı madde, 12 adet EYP düzeneği, bir adet telsiz, 75 m. kablo, 150 adet pil ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

1

Irak Kuzeyi/Hakurk, Zap ve Sinat-Haftanin bölgelerine düzenlenen hava harekâtı ile  teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak ve sığınaklar imha edilmiştir.

2

Hakkâri/Şemdinli’de,  icra edilen operasyonda tespit edilen iki sığınakta, bir adet 155 milimetrelik top mühimmatı, 14 adet jelikan bidon (12’si mazot dolu), bir adet RPG-7 sevk fişeği, sekiz adet uçaksavar mühimmatı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

1

Şırnak/Silopi ve Mardin/Ömerli kırsallarında, icra edilen operasyonlarda dört el yapımı patlayıcı, 30 kg amonyum nitrat ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. 

2

Van/Edremit kırsalında, icra edilen operasyonda iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet el bombası, 370 adet fişek, bir adet el telsizi ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

1

Irak Kuzeyi/Kandil bölgesine 08 Ocak 2019 tarihinde icra edilen hava harekâtında bölücü terör örgütüne mensup silahlı beş teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. 

2

Hakkari/Yüksekova’da güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonla arananlar gri listede bulunan bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.

3

Diyarbakır/Kayapınar’da güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonla bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.

1

Irak Kuzeyi/Hakurk, 1064 rakımlı tepe bölgesinde icra edilen operasyonda, basma düzenekli üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilmiştir.

2

Mardin/Nusaybin’de, Suriye'deki barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

3

Irak Kuzeyi/Hakurk bölgesine 10-11 Ocak 2019 tarihlerinde icra edilen hava harekâtında bölücü terör örgütüne mensup silahlı yedi teröristin daha etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. (Toplam 12 bölücü terör örgütü mensubu)