TERÖRİSTLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2

Bingöl/Genç kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir el yapımı patlayıcı madde imha edilmiştir.

1

Hakkari/Yüksekova Akpınar Köyü kırsalında icra edilen operasyonda 56 kg. eroin ve 1.100 kutu tıbbi ilaç ele geçirilmiştir.

2

Hatay/Dörtyol Balarmut Yaylası ve Bülke Yaylası bölgelerinde icra edilen operasyonlarda toprağa gömülü birer depo içinde 20 adet Kalaşnikof piyade tüfeği mermisi, üç adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 10 adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 100 gr. C-4, beş adet elektrikli fünye, bir adet silah üstü dürbün, bir adet el dürbünü, iki adet Kanas şarjörü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

1

Diyarbakır/Kulp'ta icra edilen operasyonda Yaylak Mahallesindeki sığınaklarda bir adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek imha edilmiş, 49 fişek ve 745 kilogram gıda maddesi ele geçirilmiştir.

2

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; 23 Mart 2020 tarihinde düzenlenen hava harekatı sonucunda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup teröristin daha etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

1

Hakkari/Şemdinli'de icra edilen operasyonda Altınsu Mahallesinde tespit edilen üç adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.