TERÖRİSTLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Hakkari/Yüksekova ve Merkez kırsallarında icra edilen operasyonlarda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist teslim olmuştur.

1

Şanlıurfa/Suruç’ta Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan bir PKK/PYD terör örgütü mensubu yakalanmıştır.

2

Hakkari/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış bir adet mutfak tüpü ile iki adet elektrikli fünye imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3

Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

1

Bitlis/Merkez kırsalında düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Tunceli/Merkez’de icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir terörist etkisiz hale getirilmiş; bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3

Van/İpekyolu’nda icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

4

Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda bir adet 155 mm.lik obüs mühimmatı, üç adet RPG-7 mühimmatı tespit edilerek imha edilmiştir.

5

Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda bir sığınak içinde muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiş, üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

1

Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda sekiz adet mayın tespit edilerek imha edilmiştir.

2

Irak kuzeyinde icra edilen operasyonlarda iki sığınak içinde muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiş; dokuz adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

1

Hakkari/Çukurca’da, icra edilen operasyonda bir adet Doçka uçaksavar silahı ele geçirilmiş, bir adet el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiştir.

2

Irak kuzeyinde devam eden operasyonda, dört adet el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiş, yedi adet sığınak içerisinde muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3

Van/Gevaş’ta, icra edilen operasyonda silahlı bölücü terör örgütü mensubu beş terörist etkisiz hale getirilmiş, iki adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet el bombası, bir adet tabanca, 400 adet fişek, 100 adet fünye, bir adet termal kamera ve çok miktarda el yapımı patlayıcı malzemesi ele geçirilmiştir.

1

Van/Başkale’de icra edilen operasyonda tespit edilen iki sığınak içinde mühimmat ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2

Şırnak/Beytüşşebap’ta icra edilen operasyonda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve 90 adet fişek ele geçirilmiştir.

3

Irak kuzeyinde devam eden operasyonda, bir el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiş; altı sığınak içinde muhtelif malzeme ele geçirilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.