TERÖRİSTLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Hakkari/Çukurca Şırnak/ Beytüşşebap kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki mağara içinde dört adet roket mühimmatı, iki adet AK-47 piyade tüfeği, birer adet Dragunov keskin nişancı tüfeği ve roketatar, dört adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 14 adet el bombası, 90 adet roketatar mühimmatı, 105 adet roketatar sevk fişeği, 1.325 adet 7,62 mm. fişek, üç adet 40 mm. bombaatar mühimmatı, 18 kg. TNT ile muhtelif yaşam malzemesi ve çok miktarda doküman ele geçirilmiştir.

2

Şırnak/Silopi'de Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist teslim olmuştur.

3

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; devam eden operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

1

Irak kuzeyinde düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Ağrı/Doğubayazıt kırsalında icra edilen operasyonda beş adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 10 adet el bombası, 200 adet Doçka fişeği, 34 adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3

Hakkari/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda 87 adet Bixi mühimmatı, beş adet el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış roket başlığı, dört adet uzaktan komutalı el yapımı patlayıcı düzeneği, iki adet basma düzenekli el yapımı patlayıcı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

1

Şırnak/Beytüşşebap kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2

Diyarbakır-Muş-Bingöl bölgesinde icra edilen operasyonda tespit edilen 20 sığınakta ve arazide yedi adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 250 kg. Amonyum Nitrat, birer adet gece görüş dürbünü, el dürbünü, rüzgar ölçer, 130 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 346 adet büyük pil, 14 adet pil bloku, bir adet anahtar sistemi, bir adet tetikleyici düzenek, iki adet gübre öğütme makinası, dört adet akü, 280 m. kablo, 16 adet tüp, bir adet jeneratör ile çok miktarda gıda, yaşam malzemesi ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir.

3

Hakkari/Çukurca ve Yüksekova kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki mağara ve bir barınakta birer adet el yapımı patlayıcı ve mayın, sekiz adet el yapımı patlayıcı düzeneği, dört adet roketatar mühimmatı, 32 adet el bombası, bir adet havan mühimmatı, 48 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 80 kg. Amonyum Nitrat ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları imha edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; devam eden operasyonlarda 500 adet Doçka mühimmatı, 14 adet havan mühimmatı, bir adet Katyuşa roketi ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiş; tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

1

Şırnak/Silopi kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı altı terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Ağrı/Doğubayazıt kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı yedi terörist etkisiz hale getirilmiştir.

1

Irak kuzeyinde devam eden operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2

Bingöl/Genç kırsalında icra edilen operasyonda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 30 adet fişek, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ile muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4

Mardin/Mazıdağı kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

1

Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda 142 adet Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur.

3

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4

Ağrı/Doğubayazıt kırsalında düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen  bölücü terör örgütü mensubu silahlı sekiz terörist etkisiz hale getirilmiştir.