YURTİÇİ TERÖRLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2

Mardin/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda 35 kg. patlayıcı madde ele geçirilmiştir.

3

Hakkâri/Merkez kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4

Irak kuzeyine icra edilen operasyonda; bir adet Doçka uçaksavar, 163 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, beş adet havan mühimmatı, 14 adet RPG-7 mühimmatı, 200 adet 12,7 mm.lik uçaksavar mühimmatı, 150 adet 14 mm.lik Zagros keskin nişancı silahı mühimmatı, 350 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 72 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

5

Diyarbakır/Kulp kırsalına 16 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenen hava harekâtı sonrası icra edilen operasyonda karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı dört teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiş (Silahlı üç teröristin etkisiz hale getirildiği daha önce bildirilmiştir.); dört adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

1

Siirt/Pervari kırsalında icra edilen operasyonda bir adet Biksi makineli tüfek, 10 adet roketatar mühimmatı ve 50 adet Biksi makineli tüfek fişeği ele geçirilmiştir.

2

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3

Diyarbakır/Kulp kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4

Şanlıurfa/Viranşehir’de, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist yakalanmıştır. 

5

Şırnak/Silopi’de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

6

Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda; bir adet Milan tanksavar güdümlü roket, bir adet Dron, sekiz adet havan mühimmatı, 20 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 26 adet el yapımı patlayıcı ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. 

1

Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı ve altı adet mayın imha edilmiştir.

2

Hakkari/Yüksekova kırsalında icra edilen operasyonda iki adet el bombası, 65 adet elektrikli fünye ve 84 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

3

Irak kuzeyine icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; tespit edilen dört mağara ve beş sığınak içinde iki adet 60 mm.lik havan, bir adet Doçka uçaksavar makineli tüfeği, bir adet güdümlü tanksavar roketi, çok miktarda mühimmat, patlayıcı madde, yaşam ve gıda malzemesi ele geçirilmiş; tespit edilen 17 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtları ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; bir adet Doçka uçaksavar silahı, iki adet Biksi makinalı tüfek, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet RPG-8 roketatar, üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 8 kg. patlayıcı madde, iki adet el bombası, 1.000 adet Doçka mühimmatı, 4180 adet fişek, yedi adet RPG-8 roketatar mühimmatı, 10 adet el yapımı patlayıcı ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3

Hakkari/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiş; iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, üç adet el bombası ele geçirilmiştir. 


1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtları ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2

Mardin/Kızıltepe kırsalında icra edilen operasyonda yedi kg. plastik patlayıcı ele geçirilmiştir.

3

Van/Çaldıran kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.

1

Şırnak/İdil kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.