YURTİÇİ TERÖRLE MÜCADELE HAREKÂTI

1

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları imha edilmiştir.

2

Şırnak/Merkez ve Diyarbakır/Silvan’da güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği 220 adet fişeği, bir adet roketatar mühimmatı, bir adet el bombası, bir adet el yapımı patlayıcı, beş kg amonyum nitrat ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3

Şırnak/Cizre’de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. 

1

Hakkari/Çukurca ve Şırnak/Silopi kırsallarında, icra edilen operasyonlarda dört adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1.595 adet fişek, birer adet av tüfeği, el bombası, el telsizi, 12 adet el yapımı patlayıcı ile el yapımı patlayıcı madde yapmak üzere hazırlanmış birer adet 60 mm’lik havan mühimmatı, top mühimmatı, sekiz adet elektrikli fünye, üç adet akü, iki adet alıcı ve ateşleme anahtarı, dokuz adet muhtelif tüp, iki kilogram amonyum nitrat, 458 adet pil, 105 m kablo, bir adet güneş paneli, muhtelif yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir. 

2

Siirt/Eruh kırsalında, icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

3

Şanlıurfa/Ceylanpınar’da, Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan üç bölücü terörist bir adet HK-416 piyade tüfeği, bir adet M-16 piyade tüfeği, 59 adet fişek, iki adet tablet ve bir adet dizüstü bilgisayar ile birlikte yakalanmıştır.

4

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzi, mağara, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir.

1

Mardin/Midyat kırsalında icra edilen operasyonda, silahlı üç bölücü terörist (biri İçişleri Bakanlığı gri listede yer alan) etkisiz hale getirilmiş, bir adet M-16 piyade tüfeği, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet tabanca, üç adet el yapımı patlayıcı, 129 adet fişek, birer adet gece görüş dürbünü, termal silah dürbünü, telsiz ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. 

2

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzi, mağara, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir.

3

Şanlıurfa/Akçakale kırsalında, yasadışı yollardan Suriye’den Türkiye’ye girmeye çalışan silahlı üç bölücü terörist silahlarıyla birlikte yakalanmıştır.

4

Şırnak/Akçay ve Diyarbakır/Lice kırsallarında icra edilen operasyonlarda bir adet MG-3 makinalı tüfek, bir adet dizüstü bilgisayar ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

1

Mardin/Nusaybin kırsalında, icra edilen operasyonda altı adet el yapımı patlayıcı, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış iki ton amonyum nitrat ve 200 lt motorin ele geçirilmiştir.

1

Şırnak/Silopi’de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan dört bölücü terörist teslim olmuştur.

2

Diyarbakır/Kocaköy, Sur ve Bağlar kırsallarında, icra edilen operasyonlarda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet tabanca, dört adet av tüfeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 1.200 kg amonyum nitrat, 206 adet fişek ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

1

Irak kuzeyi/Hakurk’ta, icra edilen operasyonda çıkan çatışmada, silahlı 12 bölücü terörist etkisiz hale getirilmiş, altı adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 36 adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 22 adet el bombası, 10 adet el yapımı gaz bombası ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. 

2

Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzi, mağara, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir.

3

Şırnak kırsalında, icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmış, iki adet el bombası ele geçirilmiştir.

1

Hakkari/Şemdinli’de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet havan mühimmatı, üç adet roketatar mühimmatı ele geçirilmiştir.

2

Muş/Korkut’da güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonla bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır.

3

Iğdır/Merkez’de terör örgütünden kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist; Hakkari/Merkez’de Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.